Ayurveda

Ayurveda... Kökeni Hindistan’ın Vedik kültürüne dayanan 5000 yıllık bir doğal şifa sistemi. Bireyin hayat boyu fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak; dengede ve zinde kalmasına yardımcı olan bir ‘Yaşam Bilimi’. Bireysel farkındalığımızı artırarak, beden tipimize özel günlük rutinler, fiziksel aktivite, gıda seçimi önerileri ve Panchakarma (ayurvedik detoks) desteği ile genel sağlık halimize olumlu ivme kazandıran kadim şifa sistemi. Yaşlanmayı geciktiren, yaşam kalitemizi yükselten, daha mutlu, daha huzurlu ve dengede olmamızı sağlayan öğreti.

 

Ayurveda ile Şifa Programı Yaşam yolculuğunun tümünü kutsal kabul eden, bu yolculukta bütüncül bir yaklaşımla ruh, zihin ve beden sağlığına odaklanan Ayurveda ile tanışmak ister misiniz? Bu programı sizleri Ayurveda ile tanıştırmak, Ayurveda prensiplerini gündelik modern yaşamımız içerisinde nasıl uygulayacağımıza dair bilgileri paylaşmak üzere hazırladık. Programı tamamladığınızda; eğitimlerde edindiğiniz bilgileri kendi yaşamınızda uygulayabilecek pratikler kazanacaksınız. Aileniz, çocuklarınız ve sevdiklerinize bu birikimi aktarabileceksiniz.

 

Modül 1-Ayurvedanın Temelleri Ayurvedik Felsefe, Elementler, Dosha’lar (Beden Tipleri)

 

Modül 2-VATA, PITTA, KAPHA Beden Tiplerine Ayrıntılı Bakış

 

Modül 3- Günlük Ayurvedik Rutinler: Beden tiplerine özel günlük rutinler, kendimize uygulayabileceğimiz masajlar, yüz masajı, refleksoloji, neti uygulaması

 

Modül 4-Ayurvedik Psikoloji: Duygularımız, Farkındalık, Kendine yardım uygulamaları

 

Modül 5- Nefes Uygulamaları Farklı nefes teknikleri uygulama pratikleri

 

Modül 6-Ayurvedik Yoga: Beden tiplerine özel yoga uygulamaları pratiği

 

Modül 7-Meditasyon 

 

Modül 8-Tai-Chi Müzik eşliğinde, hafif ve zarif hareketlerle uygulanan bir meditasyon pratiği

 

Modül 9-Ayurvedik Beslenme Tatlar, Ayurvedik beslenme prensipleri, Beden tipine ve mevsime uygun yiyecek seçimi, Ayurvedik mutfak, Baharatlar, Ayurvedik Yemek Pişirme Teknikleri Bu modül programın başından sonuna 5 atölye uygulaması ile birlikte gerçekleşecektir.

 

Modül 10-Ayurvedik Bakım ve Güzellik Ayurvedik cilt bakımı, Doğal yağ ve krem yapımı uygulamalı olarak anlatılacaktır.

 

Modül 11-Menopoza Ayurvedik Yaklaşım Menopoz dönemindeki değişimlerin etkilerini hafifletecek, doğal çözümler

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember

0312 215 95 59

0532 692 04 65

Bişkek Caddesi 37/2

Emek, Ankara